• Archive
  • Contact
توضيحات :
<-Description->
منوي اصلي
درباره ما

معرفی جاذبه های گردشگری ایران و جهان, معرفی هتل ها, معرفی بهترین تورهای گردشگری
<-PollQuestion->
<-PollAnswer->
آخرين مطالب
محبوب ترین ها

آمار وبلاگ
بازدید امروز : 873
بازدید دیروز : 103
بازدید کل : 1451
تعداد مطالب : 15
تعداد نظرات : 0
کاربران عضو شده : 1
1 2 3 4 5
نويسنده : مهرداد | دسته بندي : <-ArchiveEntryCategory->, | نسخه قابل چاپ | اشتراک گذاری :
تاريخ ارسال مطلب : 1397/11/27 - 22:34

شهر مشهد که از وجود حرم امام رضا (ع) بهره می برد به عنوان پایتخت مذهبی ایران شناخته می شود و به همین دلیل است که سالانه نظر  گردشگران خارجی و داخلی زیادی را به خود جلب می کند، به همین خاطر این عامل باعث شده تا علاوه بر جنبه مذهبی و زیارتی در جنبه های گردشگری نیز پیشرفت های چشمگیری داشته باشد و با گذشت زمان این شهر بیشتر از قبل از قالب مذهبی خارج شده و جنبه های گردشگری پیدا کرده است. در این مطلب قصد داریم تا محبوب ترین و پرطرفدار ترین جاهای دیدنی مشهد را به شما مسافران عزیز معرفی نماییم که در سفر به مشهد از این اماکن هم دیدن کنید.


برچسب‌ها :

1 2 3 4 5
نويسنده : مهرداد | دسته بندي : <-ArchiveEntryCategory->, | نسخه قابل چاپ | اشتراک گذاری :

تاريخ ارسال مطلب : 1397/11/27 - 22:08

یک گونه جدید قورباغه در یک گودال کنار جاده‌ای کشف شده‌است.

محققان جنس جدید را در آب باران راکد در گاتس غربی پیدا کرده‌اند که دامنه کوهی در جنوب هند به خاطر تنوع زیستی آن مشهور است.


Sonali Garg، دانشجوی دکترا در دانشگاه دهلی، و SD SD ناظر او، نام گونه‌های جدید را Mysticellus نام نهاده‌اند - اصطلاحی که واژه لاتین به اندازه کوچک و ماهیت مرموز نامیده می‌شود.


خانم Garg برای اولین بار از بچه‌قورباغه از قورباغه آمد - که در حین انجام بررسی‌های می‌دانی روتین در ناحیه region\'s Wayanad در سال ۲۰۱۳، سطح زیر ساختی دارد. پس از جستجوی بیشتر، او در نهایت گروه‌های بزرگی از حدود ۲۰۰ بزرگ‌سال را در سال ۲۰۱۵ یافت.


تایید آن یک گونه کاملاً جدید پس از تحقیقات طولانی از جمله آزمایش دی ان ای است و در نسخه جدید گزارش‌های علمی مجله طبیعت منتشر شد.


خانم Garg به بی‌بی‌سی گفت: " کشف این گروه قورباغه جدید از یکی از مناطق مورد بررسی و تحقیق در منطقه گاتس غربی دال بر آن هستند که مستند سازی دوزیستان در این منطقه حفاظت‌شده زیستی هنوز کاملاً از تکمیل بودن فاصله دارد."


" این قورباغه تا به حال به این دلیل که کم‌تر از چهار روز برای فعالیت‌های تولید مثل به نظر می‌رسد و زندگی یک زندگی پنهانی را برای بقیه سال عمر می‌کند، جلب توجه نکرد."

او از این مکان خواست تا برای نجات کشف جدید از تهدیدهای فوری انقراض محافظت شود.


او گفت: " دوزیستان هندی با تهدیدات گوناگونی رو به انقراض مواجه هستند، به ویژه به خاطر فقدان زیستگاه و تخریب.


" از آنجا که اطلاعات کمی در مورد نیاز زیستگاه و گستره توزیع قورباغه جدید وجود دارد، باید محل ویژه‌ای حفظ شود."


این اولین یافته شگفت‌آور نیست که در گاتس غربی ایجاد شود. در سال ۲۰۱۶، یک قورباغه مسکن که قبلاً تصور کرده بود در یک قرن از بین رفته‌است، زنده و سالم کشف شد.

منبع : MSN


برچسب‌ها :